Reformáció 500
A Reformáció 500 emlékév során készült adatbázisok és segédletek

Reformáció 500
A reformáció 500. évfordulója alkalmából 2016 és 2018 között a Magyar Nemzeti Levéltár a Reformáció Emlékbizottság támogatásával nagyszabású, minden levéltári területre kiterjedő projektet valósított meg az Országos Levéltárban és valamennyi megyei intézményében, amelyhez határon túli kutatások is társultak. A projekt alapját képező tudományos forrásfeltárás mellett számos kiadvány, változatos programok, kiállítások, konferenciák, vetélkedő valósult meg. E gyűjtemény a kutatómunka eredményeképpen keletkezett adatbázisokat, segédleteket, tartalmazza, valamint a projekt honlapján közzétett számos publikációt, forrásközlést, digitális képet foglalja magában.
Reformáció kora: MNL OL 1526-1570
Az adatbázisban az Országos Levéltár 1526. augusztus 30. és 1570 között keletkezett iratainak feldolgozása található. A munkát 2016 tavaszán a Reformáci&oacut
Reformáció 500-MNL-megyei adatbázis
Kecskeméti Református Jogakadémia
E gyűjtemény a líceum, majd főiskola, 1860-től jogakadémiai státuszt kapott református oktatási intézmény, a Kecskeméti Egyetemes Református Jogakadémia hallgatóinak névsorát tartalmazza betűrendben. A táblázat adatsorai a következőkre terjednek ki: születési év és hely, lakhely, vallás, szülők neve és foglalkozása, az érettségi helye, a tanulmányok megkezdésének éve, a teljesített vizsgák típusa. A segédlet pontosan jelzi azt is, hogy az egyes személyek a Jogakadémia iratanyagában (MNL BKML VIII. 1.) mely dokumentumban fordulnak elő. A több mint 7000 személy adatai 1860–1949 közöttről származnak.
Reformáció honlap
A Magyar Nemzeti Levéltár reformációs projektje során az intézmény külön e célra készült – az MNL tematikus aloldalaként is megjelenő – honlap segítségével osztotta meg a kutatómunka legfrissebb eredményei, híreit, dokumentálta rendezvényeit. A közel három év alatt sok publikációt, háttéranyagot, az oktatásban is felhasználható digitális tananyagot és a kulturális örökség témakörén belül képeket, adatokat, tervrajzokat, térképeket, kisfilmeket, hanganyagot tett közzé a magyarországi protestantizmus témakörében.
Philipp Melanchthon levele Nádasdy Tamásnak
Philipp Melanchthon levele Nádasdy Tamásnak, Lipcse, 1537. október 9. A magyar Luthernek is nevezett reformátor, Dévai Bíró Mátyás volt az, aki hazánkban elsőként képviselte teológiailag rendszerezett formában a reformáció tanítását. Kapcsolatban állt Luther legfőbb munkatársával, Philipp Melanchthonnal is, akinek hatása a magyarországi reformációra igen erőteljes volt.